fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
23
październik 2017

Z Wolfsburga do Norwegii: Volkswagen wyprodukował 150-milionowy samochód

  • jubileuszowe auto, Golfa GTE, odebrała klientka z Norwegii
  • pod względem liczby rejestrowanych aut elektrycznychVolkswagen zajmuje w Norwegii pierwsze miejsce

150-milionowy Volkswagen będzie jeździł po drogach Norwegii. Jubileuszowy model – Golf GTE – zjechał w sierpniu bieżącego roku z taśm fabryki w Wolfsburgu. Teraz Volkswagen przekazał go klientce z norweskiego Lier w pobliżu Oslo. Dr Wolf-Stefan Specht, dyrektor ds. Sprzedaży Marki Volkswagen w Europie, powiedział: „150-milionowy Volkswagen jest symbolem długiej tradycji marki. Jednocześnie Golf GTE – hybryda typu plug-in – daje wyobrażenie o przyszłych samochodach Volkswagena. Dlatego cieszymy się, że GTE pojechał do Norwegii – kraju, który jest w Europie pionierem w dziedzinie pojazdów elektrycznych”.

Właścicielka jubileuszowego modelu, Turid Sedahl Knutsen, świadomie zdecydowała się na zakup hybrydowego Golfa: „To wspaniałe uczucie wiedzieć, że jeżdżąc Golfem GTE chroni się środowisko. Poza tym to sportowe auto i podróżowanie nim sprawia po prostu frajdę. Jestem zachwycona nową technologią”. Drogę do pracy pani Knutsen będzie mogła w przyszłości pokonywać korzystając jedynie z napędu elektrycznego. Na dłuższych trasach, na przykład w drodze na wakacje, dołącza się oszczędny silnik TSI. Dla pani Knutsen jest to już szósty Golf, oprócz nich miała do tej pory dwa Passaty, Polo i Caravelle.

Pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych Norwegia jest przodującym rynkiem w Europie. Dzięki wspólnym zdecydowanym działaniom rządu i gmin, firm dostarczających energię elektryczną oraz firm samochodowych takie auta cieszą się wśród tamtejszych klientów ogromną popularnością. Od stycznia do września 2017 roku modele z wyłącznie elektrycznym napędem oraz hybrydowe typu plug-in stanowiły 37 procent spośród wszystkich nowo zarejestrowanych aut. Najczęściej kupowanym modelem w tym okresie był Volkswagen e-Golf.

 

Volkswagen Bursiak 2023