fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
04
wrzesień 2019

W 7 minut i 38,585 sekund do chińskiej „Bramy do Nieba”: Volkswagen ID.R ustanawia pierwszy rekord wjazdu na górę Tianmen

Niezwykła jazda na granicy możliwości, spektakularne zdjęcia i pierwszy rekord na górze Tianmen – dzięki modelowi ID.R Volkswagen pokazał w Chinach szczytowe (dosłownie) możliwości samochodów zasilanych wyłącznie energią elektryczną. Francuski kierowca Romain Dumas pokonał 99 zakrętów drogi wiodącej na szczyt góry Tianmen w czasie 7 minut i 38,585 sekund – żaden człowiek nie zrobił tego szybciej. ID.R dzierży dzisiaj tytuł rekordzisty na: Pikes Peak (USA), Goodwood Festival of Speed (GB), Północnej Pętli Nürburgringu w Niemczech (w kategorii samochodów elektrycznych), a teraz uzyskał też najlepszy czas wjazdu na szczyt góry Tianmen w Chinach. Model ten jest sportowym przedstawicielem nowej rodziny elektrycznych aut Volkswagena, z których pierwszy – ID.3 – będzie miał swoją premierę 10 września podczas Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie nad Menem.

„Nowy rekord na naprawdę spektakularnej trasie – dzięki ID.R Volkswagen kolejny raz udowodnił, co elektryczne auta przyszłości potrafią już dzisiaj” – stwierdził Ralf Brandstätter, Chief Operating Officer marki Volkswagen Samochody Osobowe. „Elektryczne samochody, jak ID.R, nie tylko poprawiają zastane rekordy ustanawiając nowe, ID.R pokazuje też, jak wiele emocji budzą i jakie będą ekscytujące auta, które pojawią się w przyszłości”. 

Wymagające wyzwanie dla człowieka i samochodu

„Tianmen Shan Big Gate Road” na górze Tianmen jest jedyna w swoim rodzaju. Romain Dumas pokonał 10,906-kilometrowy „China Challenge” wiodący do „Bramy do Nieba” – spowodowanej erozją skalnego prześwitu o wysokości 131,5 metra – wykazując się odwagą i respektem. 99 zakrętów, niektóre o promieniu zaledwie 6 metrów, krótkie odcinki pozwalające na większe przyspieszenie, fragmenty, na których auto rozwijało prędkość 230 km/h i ekstremalnie wąskie tunele, w których niezbędne było gwałtowne hamowanie – Dumas podjął to ekstremalne wyzwanie brawurowo ustanawiając oficjalny rekord przejazdu. ID.R jest wyposażony w dwa silniki elektryczne, a moc systemowa jego układu napędowego wynosi 500 kW (680 KM); samochód porusza się na wykonanych specjalnie do niego oponach Bridgestone Potenza. Ze względu na próbę ustanowienia rekordu przez ID.R linię startu i mety na górze Tianmen ustalono notarialnie.

Wypowiedzi na temat wjazdu na szczyt Tianmen Mountain: 

Romain Dumas (F), Volkswagen ID.R
„Wjazd na szczyt góry Tianmen na pewno zachowam w pamięci jako mój najbardziej spektakularny wyczyn. Jestem dumny z ustanowieniu w Chinach rekordu elektrycznym Volkswagenem ID.R. Ponieważ wcześniej mieliśmy niewiele informacji i niewiele jazd testowych, wyzwanie było naprawdę duże. Droga jest niesamowicie wąska i kręta, ale dzięki elektrycznej mocy Volkswagena ID.R jazda sprawiała mi ogromną frajdę. Na krótkich prostych bardzo przydał się potężny moment obrotowy, na szybkich fragmentach dodatkowy docisk do podłoża zapewniały rozwiązania aerodynamiczne”.

Dr Stephan Wöllenstein, Członek Zarządu Marki Volkswagen Samochody Osobowe i CEO Marki Volkswagen Samochody Osobowe w Chinach
„Ustanawiając rekord na jedynej w swoim rodzaju trasie na szczyt Tianmen Mountain elektryczny ID.R sprostał kolejnemu wyzwaniu. Widok wyścigowego auta w tak niezwykłej scenerii, na górze będącej swego rodzaju symbolem Chin okazał się po prostu spektakularny. ID.R jest dowodem kompetencji Volkswagena w dziedzinie elektrycznych samochodów i pokazuje klientom jak ekscytujące będą tego rodzaju auta”.

Sven Smeets, dyrektor Volkswagen Motosport
„Ten wyczyn był wielkim wyzwaniem dla całego zespołu. Wyprawa na szczyt góry Tianmen to dla nas pod względem sportowym podróż w nieznane. Dla takiego auta jak ID.R droga okazała się bardzo nietypowa i przygotowując ustawienia różnych podzespołów kolejny raz musieliśmy wiele zmienić. Cały zespół – od inżynierów, przez mechaników i logistyków aż do kierowcy Romaina Dumasa – szybko się do tego dostosował. Jestem dumny z ich pracy. Ten rekord zajmie szczególne miejsce w historii Volkswagen Motosport”.

Volkswagen na górze Tianmen – niezwykły rekord ustanowiony przez elektryczną wyścigówkę ID.R

Na chińskiej górze Tianmen oddalonej w linii prostej o 1.300 km od Pekinu, znajduje się jedna z najbardziej widowiskowych dróg na świecie: Tianmen Shan Big Gate Road w prowincji Zhangjiajie. Wijąc się 99 ciasnymi zakrętami pokonuje ona różnicę wzniesień wynoszącą 1.100 metrów.
2 września 2019 roku Romain Dumas (F) zasiadający za kierownicą Volkswagena ID.R wyznaczył referencyjny czas przejazdu na tej liczącej 10.906 m drodze. Oficjalny najlepszy czas wjazdu auta wyścigowego na szczyt nie został wcześniej oficjalnie odnotowany. Ustanowienie rekordu na spektakularnej górskiej drodze prowadzącej do mistycznej „Bramy do Nieba” jest w Chinach dużym wsparciem dla ofensywy w dziedzinie samochodów elektrycznych prowadzonej przez Volkswagena.

Volkswagen Bursiak 2023