fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcej



Zaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
09
styczeń 2020

Volkswagen prowadzi badania potrzebne do prac nad pojazdami autonomicznymi

W ramach wspólnego projektu pod nazwą „Obszar Testowy Dolna Saksonia” na 7-kilometrowym odcinku autostrady pomiędzy węzłami Wolfsburg-Köngislutter a Cremlingen rozpoczęto badania ruchu samochodowego. Na fragmencie trasy wykorzystywanym przez Niemiecką Agencję Kosmiczną kamery zbierają anonimowe dane dotyczące różnych sytuacji drogowych. Na odcinku badawczym finansowanym przez kraj związkowy Dolna Saksonia i Niemiecką Agencję Kosmiczną Volkswagen spodziewa się zebrać nowe informacje potrzebne do prac nad pojazdami poruszającymi się autonomicznie.

W zeszłym roku Niemiecka Agencja Kosmiczna zainstalowała wzdłuż omawianego fragmentu drogi urządzenia umożliwiające precyzyjny pomiar pozycji pojazdów. Dzięki zebranym informacjom Volkswagen będzie mógł prowadzić prace nad dalszym rozwojem oprogramowania instalowanego w swoich pojazdach. Fragment autostrady stał się otwartą platformą badawczą umożliwiającą dokonywanie różnych testów i prób, m.in. symulacji natężenia ruchu samochodowego. Dr Frank Welsch, Członek Zarządu Volkswagena ds. Rozwoju, podkreśla znaczenie odcinka badawczego: „Aby prowadzić badania w dziedzinie jazdy autonomicznej, niezbędne są dane na temat rzeczywistego ruchu drogowego. Odcinek testowy w Dolnej Saksonii pozwoli nam nie tylko zbadać codzienny przepływ samochodów, ale też umożliwi przeprowadzenie różnych symulacji”.

Szerokie możliwości testowe

Na testowej trasie gromadzi się anonimowe informacje, badane są jedynie tzw. trajektorie ruchu drogowego, nie zbiera się zaś specyficznych danych o pojedynczych pojazdach – np. numerów rejestracyjnych czy wizerunku kierowców. Trajektorie są to linie oraz krzywe odzwierciedlające ślad poruszających się pojazdów. Oprócz urządzeń rejestrujących zainstalowano urządzenia w technologii pWLAN służące do bezpośredniego komunikowania się pojazdów między sobą oraz z urządzeniami infrastruktury drogowej. W tę tzw. technologię „Car2X” wyposażono seryjnie nowego Golfa, znajdzie się ona również w modelu ID.3.

Początek projektu „Obszar Testowy Dolna Saksonia”

Prace w ramach projektu „Obszar Testowy Dolna Saksonia” zostały oficjalnie rozpoczęte. W inauguracji wziął udział m.in. minister ds. Gospodarki, Pracy, Ruchu Drogowego i Cyfryzacji oraz wicepremier Dolnej Saksonii – Bernd Althusmann, minister ds. Nauki i Kultury Dolnej Saksonii – Björn Thümler, a także poseł Thomas Jarzombek, koordynator rządu krajowego ds. badań lotniczych, kosmicznych i cyfryzacji.

Projekt Niemieckiej Agencji Kosmicznej jest wspierany przez Ministerstwo ds. Gospodarki, Pracy, Ruchu Drogowego i Cyfryzacji Dolnej Saksonii oraz przez Ministerstwo ds. Nauki i Kultury tego landu. Oprócz Volkswagena informacje zebrane na odcinku badawczym autostrady A39 wykorzystają także Continental AG, Wolfsburg AG, IAV GmbH, OECON GmbH, ADAC Dolna Saksonia/Saksonia Anhalt e.V., NordSys GmbH i Siemens AG.

Volkswagen Bursiak 2023