fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
13
sierpień 2018

Technologie high-tech w nowym Touaregu – część 5: Head-up display

Przezierny wyświetlacz pozwala jeszcze wygodniej korzystać z „cyfrowego kokpitu” kierowca samodzielnie dobiera potrzebne informacje wyświetla ważne informacje na przedniej szybie.

„Innovision Cockpit” w nowym Touaregu, czyli zestaw interaktywnych i cyfrowych wskaźników oraz elementów obsługi samochodu, to rozwiązanie, które będzie stosowane na szeroką skalę w samochodach przyszłości. Jego funkcje wzbogaca wyświetlacz przezierny (head-up display) – urządzenie to wyświetla najważniejsze w danej chwili informacje bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.

Dane o aktualnej prędkości oraz tej dozwolonej na danym odcinku drogi, czy też wskazania systemu nawigacji pojawiają się wirtualnie w formie graficznej zawieszone przed samochodem. Kierowca postrzega je, jakby znajdowały się na drodze – ma je więc stale przed oczami. Z technicznego punktu widzenia cyferki czy znaki graficzne są wyświetlane na przedniej szybie samochodu. W ten sposób szyba staje się przezroczystym ekranem, tzw. „Windshield Head-up-Display”. Jego szerokość wynosi 217 mm, wysokość natomiast 88 mm, jest to więc największy wyświetlacz head-up oferowany przez Volkswagena.

Kierowca może regulować położenie (wysokość) wyświetlanych informacji i zmieniać zestaw prezentowanych danych; oprócz prędkości jazdy mogą się na nim pojawiać mijane znaki drogowe czy wskazania systemu nawigacyjnego. Można też wyświetlać ostrzeżenia – np. o przekroczeniu dozwolonej prędkości. Wyświetlacz przezierny Touarega może również przekazywać kierowcy informacje o działających w danej chwili systemach asystujących. Na wysokości jego wzroku ukazują się wtedy piktogramy systemu „ACC” utrzymującego automatycznie – prędkość i odpowiednią odległość od poprzedzającego samochodu, systemu rozpoznawania przeszkód na drodze w nocy, utrzymywania wybranego pasa ruchu „Lane Assist” oraz asystenta zmiany pasa – „Side Assist”. Kierowca może przy tym zmieniać jasność wyświetlanych znaków i cyferek oraz kolorystykę. Jasność wyświetlanych informacji jest ponadto dopasowywana automatycznie do światła zewnętrznego.

Volkswagen Bursiak 2023