fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
07
lipiec 2021

Poznajcie Słonia Aleksandra – naszego podopiecznego, który został pierwszym lokatorem w Orientarium

Słoń Aleksander – pierwszy lokator Orientarium.

Jest nam bardzo miło poinformować, że nasz podopieczny został pierwszym mieszkańcem orientarium. Dołożymy wszelkich starań aby dobrze mu się u nas żyło. Poniżej znajdziecie informację prasową łódzkiego ZOO oraz zdjęcia Słonia Aleksandra (zdjęcia udostępniamy dzięki uprzejmości łódzkiego ZOO).

To historyczna chwila dla łódzkiego Orientarium. W nowoczesnym obiekcie zamieszkał już pierwszy lokator – słoń indyjski – Aleksander.

Aleksander przyjechał do łódzkiego zoo z Niemiec, z ogrodu zoologicznego w Munster. Towarzyszyły mu jego opiekunki, które przez pierwsze dni pomagały mu oswoić się z nowymi warunkami. Teraz pieczę nad nowym podopiecznym przejęli opiekunowie pracujący w łódzkim zoo. – Cieszymy się, że słonie wracają do naszego ogrodu. Przypomnijmy, że nasza ostatnia słonica Magda odeszła w 2016 roku i od tego czasu w łódzkim ogrodzie słoni nie było. W tej chwili mamy doskonałe warunki do hodowli tych wyjątkowych zwierząt. To bardzo ważna chwila dla Orientarium, jak i dla naszego miasta – mówi prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

Alex przyjechał do Łodzi w piątek, 2 lipca. – Transport się udał. Wszystko przebiegało zgodnie z planem. Aleksander dobrze zniósł tę wycieczkę. Z każdym dniem czuje się u nas coraz lepiej. Poznaje swój wybieg, nowych opiekunów i czeka na towarzyszy. Kolejne dwa słonie przyjadą do Orientarium w sierpniu, a w przyszłości spodziewamy się całego stada słoni indyjskich, bo mamy doskonałe warunki hodowlane – mówi wiceprezes zoo, Tomasz Jóźwik.

Aleksander – słoń z jednym ciosem

Aleksander ma 43 lata. Jest spokojnym, ułożonym słoniem, a przy tym wyjątkowym. Alex ma tylko jeden cios, co z pewnością nie umknie uwadze zwiedzających. – Alex stracił cios w latach 90-tych, w ogrodzie zoologicznym w Munster, gdzie wówczas mieszkał. Cios został usunięty z powodów zdrowotnych – tłumaczy Tomasz Jóźwik.

W sierpniu do Orientarium przyjadą następne zwierzęta, między innymi dwa kolejne słonie, krokodyle gawialowe, orangutany oraz gibony. Przypomnijmy, że otwarcie obiektu planowane jest na jesień tego roku.

Volkswagen Bursiak 2023