fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
17
lipiec 2018

Nowy Volkswagen T-Cross będzie produkowany w Nawarze w Hiszpanii

Hiszpańska fabryka Volkswagena będzie po raz pierwszy, obok Polo, produkować drugi model roczna zdolność produkcyjna wzrośnie z 244.000 do 350.000 pojazdów, powstanie o około 10 procent więcej miejsc pracy dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena: „T-Crossa i Polo skonstruowano w oparciu o tę samą platformę. Dzięki temu, że obydwa będą powstawać w fabryce w Nawarze ich produkcja stanie się efektywniejsza”.

Volkswagen Nawara będzie produkować T-Crossa*, nowego kompaktowego SUV-a marki Volkswagen – poinformował o tym kilka dni temu dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena. Dzięki temu zakład, w którym od 1984 roku powstaje Polo, po raz pierwszy w swojej historii będzie wytwarzać drugi model.

Nowy T-Cross powstaje na tej samej platformie konstrukcyjnej, co Volkswagen Polo. Dzięki podjęciu produkcji drugiego modelu roczna produkcja hiszpańskiej fabryki wzrośnie – zależnie od popytu – do około 350.000 samochodów; teraz wynosi ona 244.000 aut (dane z 2017 roku). Jednocześnie liczebność załogi zwiększy się o około 10 procent.

„Uruchamiając w Nawarze produkcję T-Crossa kolejny raz wykorzystujemy zalety globalnej sieci fabryk Volkswagena. Z tego powodu wzrasta efektywność produkcji, a jej jakość osiąga najwyższy poziom. Jest to możliwe dzięki uwzględnieniu wymogów produkcji już na etapie konstruowania nowego modelu” – stwierdził dr Andreas Tostmann, szef działu Produkcji i Logistyki Volkswagena.

T-Cross poszerza ofertę marki w dziedzinie aut typu SUV, które są najszybciej rosnącym segmentem w Europie. Z badań wynika, że rynek kompaktowych SUV-ów podwoi się w ciągu 10 lat. Do 2019 roku koncern Volkswagen zainwestuje w Nawarze około miliarda euro w produkcję T-Crossa i Polo, którego nową generację wprowadzono na rynek pod koniec zeszłego roku.

Emilio Sáenz, dyrektor zakładu w Nawarze w Hiszpanii, powiedział: „Bardzo nas cieszy, że będziemy produkować w Nawarze drugi model. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie do produkcji T-Crossa – SUV-a, w którego konstrukcji wykorzystano najnowsze technologie stosowane w autach wyższych klas, w pełni spełniającego wymagania i potrzeby naszych klientów”.

T-Cross, którego produkcja rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, powiększy ofertę aut typu SUV Volkswagena. T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace oraz Touareg to pięć SUV-ów różnej wielkości dostępnych w europejskiej ofercie marki. T-Cross będzie ponadto sprzedawany w Chinach oraz w Ameryce Południowej.

Dzięki modułowej platformie konstrukcyjnej MQB wnętrze nowego modelu jest bardzo przestronne, a jego układ można dostosowywać do chwilowych potrzeb transportowych. Zastosowanie platformy MQB pozwoliło także wyposażyć T-Crossa w wiele systemów asystujących dostępnych dotąd w samochodach wyższych klas. Standardowo nowy model będzie wyposażany w system Front Assist monitorujący przestrzeń przed samochodem oraz w Lane Assist – system utrzymujący auto na wybranym pasie ruchu. Nadwozie T-Crossa ma długość 4.107 mm i wyróżnia się niepowtarzalną stylistyką. Nowy model jest ponadto niezwykle funkcjonalny i stwarza wszechstronne możliwości personalizacji.

Volkswagen Bursiak 2023