fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
21
maj 2021

Nowy Multivan eHybrid napędzany energią elektryczną i z zerową emisją

Nowy Multivan: jeden z najlepiej sprzedających się modeli MPV, jeszcze w tym roku pojawi się również w wersji hybrydowej typu plug-in
• Nowy Multivan eHybrid napędzany energią elektryczną i z zerową emisją
• Jeśli to możliwe, nowy, hybrydowy model typu plug-in uruchamia się w zeroemisyjnym trybie ‘e-mode’
• Połączenie silnika elektrycznego i jednostki spalinowej ułatwia dalekie podróże


Płynne poruszanie się po mieście z zerową emisją spalin, a jednocześnie bezproblemowe pokonywanie najdłuższych tras dzięki dużemu zasięgowi. Właśnie takiego MPV stworzył Volkswagen Samochody Dostawcze. To Multivan eHybrid. Hybrydowy system napędowy typu plug-in spełnia wymagania nowej ery i jest dla nowego Multivana idealny, ponieważ połączenie silników elektrycznego i benzynowego doskonale godzi zrównoważony rozwój z typowymi, wszechstronnymi cechami MPV.

Nowe doświadczenia w nowym Multivanie: wciśnij przycisk START, przełącz dwusprzęgłową, automatyczną skrzynię biegów DSG w tryb „D”, wciśnij pedał gazu, a nowy MPV z napędem na przednie koła bezszelestnie ruszy. Cicha jazda, za którą kryje się logika: gdy tylko to możliwe, Multivan eHybrid uruchamia się w trybie „e-mode”, tzn. jest w 100% napędzany elektrycznie, nie emitując spalin. Zasięg elektryczny jest tak dobrany, by typowe dzienne dystanse można było pokonywać bez emisji spalin. Dopiero przy wyższych prędkościach i/lub przy niskim poziomie naładowania akumulatora, włączy się turbodoładowany silnik benzynowy TSI. Dla Multivana, którym podróżować może nawet siedem osób, hybryda typu plug-in jest idealnym napędem, ponieważ łączy zerową emisję spalin w warunkach miejskich z możliwością pokonywania długich tras, np. na wakacje, z minimalną liczbą postojów.

Szef designu marki Volkswagen Samochody Dostawcze Albert Kirzinger, w krótkim filmie video wyjaśnia, czym charakteryzuje się nowoczesny Multivan: „Ten samochód to niezależność w każdej sytuacji. Również pod względem technologicznym. Codzienne życie w mieście może stać pod znakiem mobilności elektrycznej, a w długich trasach można korzystać z zalet wydajnego napędu hybrydowego.”

Litowo-jonowy akumulator nowego Multivana eHybrid zamontowano w jego podwoziu. Pozwala to zaoszczędzić miejsce i jednocześnie obniżyć środek ciężkości tego MPV, co ma pozytywny wpływ na jego prowadzenie. Gniazdo do ładowania akumulatora nowego Multivana umieszczono w jego przednim prawym błotniku.

Multivan eHyrbid mocno podkreśla swój lifestylowy charakter. Pozostaje wszechstronnym pojazdem dla ludzi w drodze, rodzin, czy osób uprawiających sport. Stawia na najwyższą efektywność i zadowolenie użytkowników. Nowy Multivan – z różnymi wersjami układu napędowego – zostanie wprowadzony na rynek w drugiej połowie bieżącego roku.

Volkswagen Bursiak 2023