fbpx
Skontaktuj się z nami

Volkswagen BURSIAK

ul. Pabianicka 119/131

93-490 Łódź

salon@bursiak.pl tel.: 42 689 23 30

Godziny otwarcia

pn - pt 07.00 – 21.00

sb 08.00 – 15.00

serwis@bursiak.pl tel.: 42 689 23 33

Dział samochodów osobowych VW

tel.: 42 689 23 30

Dział samochodów użytkowych VW

tel.: 42 689 23 31
Odkupimy Twój samochód

Odkupimy Twój samochód

Maksymalny rozmiar pliku to 2MB

Pozostawienie przez Ciebie danych i wysłanie formularza oznacza Twoją zgodę na skontaktowanie się Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania i przekazanie Tobie szczegółów informacji, o które pytasz, z … więcejZaktualizowaliśmy Politykę prywatności, Politykę cookies, klauzule informacyjne oraz Regulamin Serwisu.
Możesz się z nimi zapoznać w naszych klauzulach informacyjnych w Serwisie, w Polityce prywatności oraz w Polityce plików cookies.

news
02
kwiecień 2019

„China Challenge” – Volkswagen ID. R na „Drodze do Nieba”

Wyposażony w wyłącznie elektryczny napęd Volkswagen ID. R podejmie we wrześniu 2019 roku kolejne wyzwanie. Podczas „China Challenge” rozgrywanego na Tianmen Shan Big Gate Road – niezwykłej trasie z 99 zakrętami wiodącej na górę Tianmen około 1.500 km na południowy-zachód od Pekinu – za kierownicą elektrycznego sportowego auta o mocy 500 kW ponownie zasiądzie francuski kierowca Romain Dumas. Ponieważ na 11-kilometrowej górskiej drodze, niedostępnej dla ruchu publicznego, nie ustanowiono dotąd oficjalnego rekordu przejazdu, Volkswagen China zorganizuje wcześniej zawody, podczas których uczestnicy będą mogli pokonać Tianmen Shan Big Gate Road wirtualnie, by ustanowić najlepszy czas. Podczas startu we wrześniu tego roku Romain Dumas spróbuje w rzeczywistych warunkach pobić rekord ustanowiony podczas wirtualnych zawodów.

Dr Stephan Wöllenstein, CEO Volkswagen Chiny

Dr Stephan Wöllenstein, członek zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe i CEO Volkswagen China, wyjaśnia: „Volkswagen ID. R to ikona świadcząca o naszym zaangażowaniu i kompetencji w budowie samochodów wyposażonych w elektryczne układy napędowe. Dzięki doświadczeniom zebranym w sporcie samochodowym te kompetencje stają się jeszcze większe i zostaną wykorzystane do produkcji seryjnych aut elektrycznych”.

Dyrektor Volkswagen Motorsport Sven Smeets, powiedział: „Tianmen ma w Chinach znaczenie mistyczne i jest uważana za bramę do nieba. Trasa należy do najbardziej niezwykłych i najtrudniejszych na świecie, jest więc kolejnym znakomitym wyzwaniem dla ID. R. Chcemy pokonać następny etap w dziedzinie rozwoju samochodów elektrycznych i wesprzeć wdrażanie strategii Volkswagena w dziedzinie tego rodzaju samochodów; strategii, która w tym roku nabierze szybkiego tempa”.

„China Challenge” na górze Tianmen to podróż w nieznane nawet dla zwycięzcy górskiego wyścigu „Pikes Peak”, Romaina Dumasa: „Jak dotąd trasę znam jedynie ze zdjęć i kilku nagrań wideo”, mówi 41-letni kierowca. „Otoczenie jest niesamowite, wygląda jak w filmie. Trasa jest bardzo kręta, w wielu miejscach ekstremalnie wąska i na dodatek bardzo nierówna. Z pewnością okaże się dla mnie szczególnym doświadczeniem. Już się cieszę na to wyzwanie”.

Droga do nieba przyciąga turystów
Wąska Tianmen Shan Big Gate Road to znana atrakcja turystyczna. Droga ta wije się pośród dziewiczych gór, trudno znaleźć na niej prosty odcinek dłuższy niż 50 metrów. Po trasie znanej również jako Tongtian Avenue (droga do nieba) poruszają się autobusy dowożące turystów na Tianmen. Droga zaczyna się w dolinie na wysokości około 200 metrów n.p.m., a kończy na 1.300 metrach. Szczyt góry znajduje się na wysokości 1.519 metrów.

Na celowniku rekord okrążenia Północnej Pętli Nürburgringu
Volkswagen ID. R, którym w czerwcu 2018 roku Romain Dumas ustanowił rekord podczas słynnego górskiego wyścigu „Pikes Peak International Hill Climb” oraz na „Goodwood Festival of Speed”, jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 500 kW (680 KM) i przyspiesza do 100 km/h w ciągu 2,25 sekund. Zanim we wrześniu Dumas wystartuje w Chinach, weźmie udział w wyścigu na słynnej Północnej Pętli Nürburgringu, by zaatakować dotychczasowy rekord w kategorii samochodów elektrycznych.

O marce Volkswagen: „Przyszłość bliżej Ciebie”
Marka Volkswagen Samochody Osobowe jest obecna na ponad 150 rynkach na całym świecie, produkując samochody w ponad 50 fabrykach, w 14 krajach. W 2018 roku Volkswagen wyprodukował około 6,24 miliona samochodów, w tym najpopularniejsze modele jak Golf, Tiguan, Jetta czy Passat. Aktualnie Volkswagen zatrudnia 198.000 pracowników na całym świecie. Marka posiada także ponad 7.700 punktów dealerskich, w których pracuje 74.000 osób. Volkswagen konsekwentnie napędza rozwój motoryzacji. Pojazdy elektryczne, inteligentna mobilność oraz cyfrowa przemiana to główne punkty strategii marki na przyszłość.

Volkswagen Bursiak 2023